W celu niesienia pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym Caritas Archidiecezji Gdańskiej 1 lipca 2000 roku utworzyła Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – obecnie: Podmiot Leczniczy.

Podmiot Leczniczy Caritas realizuje kontrakty podpisane z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie:

• całodobowej opieki długoterminowej
  • rehabilitacji ambulatoryjnej
  • stacjonarnej rehabilitacji ogólnoustrojowej
  • opieki paliatywno – hospicyjnej
  • poradni leczenia bólu
  • poradni pielęgniarki POZ

Pod koniec 2013 roku Podmiot Leczniczy Caritas Archidiecezji Gdańskiej uzyskał Certyfikat ISO

Kadra medyczna Podmiotu Leczniczego Caritas to zespół specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie.Zatrudniamy lekarzy o różnych specjalizacjach:

• rehabilitacja lecznicza,
  • reumatologia,
  • medycyna paliatywna,
  • geriatria,
  • choroby wewnętrzne,

• pielęgniarki,
  • fizjoterapeutów,
  • psychologów.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej w trosce o dobro człowieka potrzebującego prowadzi od dnia 15 września 2011r. wypożyczalnię sprzętów medycznych:

• łóżka szpitalne sterowane pilotem,
  • koncentratory tlenu,
  • ssaki medyczne i inne urządzenia.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem sprzętu mogą kontaktować się bezpośrednio z  Wypożyczalną w Gdańsku przy ul. Fromborskiej 24 lub telefonicznie pod nr tel.: 58/ 511 35 00 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wydawanie sprzętu odbywa się w piątki od godz. 8.00 do 12.00.

Dodatkowe informacje:

Podmiot Leczniczy