Caritas AG  OPP (Polska), Fundacja You Plan Culture (Polska) oraz Teatr Forum ( Litwa) zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10–15 lat na warsztaty kulturowo teatralne dotyczące tematu migracji, uchodźctwa, świadomości międzykulturowej „Patrzę i widzę, słyszę i wiem robię i rozumiem”.

• Miejsce realizacji: świetlice Caritas Archidiecezji Gdańskiej
  • Termin realizacji: październik – listopad 2022

Prowadzące warsztaty:

• Łukasz Ignasiński – aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, animator, pedagog
  • Oskar Wygonowski – aktor teatru Forum,   wykładowca   Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru

Program edukacyjno-teatralnych warsztatów będzie realizowany w ramach kontynuacji międzynarodowego seminarium „Usłyszeć innego” finansowanego przez Fundusz Aktywni Obywatele na Litwie (Fundacja Otwarta Litwa) oraz Funduszu Aktywni Obywatele – Narodowy w Polsce (Fundacja Stefana Batorego).

Plakat informujący o warsztatach: