Nie znamy jeszcze wszystkich skutków koronawirusa, ale już wiemy, że zarówno dla nas osobiście, dla osób, które są w trudnej sytuacji oraz dla naszej gospodarki będą ogromne. W Polsce kilkadziesiąt osób zmarło, ponad 2 tysiące zachorowało, a znacznie więcej przebywa w kwarantannie.
Aby zminimalizować straty i przygotować się na przyszłość postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę na rzecz walki ze skutkami koronawirusa w Polsce. To wsparcie, które będzie rozdzielane przez długi okres czasu, a nie tylko w jednej chwili. Gdy inni są w potrzebie, potrafimy być razem. Pomóżmy wspólnie tym, którzy tej pomocy będą potrzebowali.
Nasze wspólne działania przeciwko skutkom koronawirusowa trwają i będą trwały przez cały rok 2020.
Na naszej stronie na bieżąco publikujemy co robimy i komu pomagamy. Przyłącz się do nas.

Przekaż 1% podatku na usuwanie skutków koronawirusa.

Cel szczegółowy: koronawirus

 

W poprzednich latach musiałeś wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP. Oszczędzisz czas i zmniejszysz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym. W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer wpisu do KRS czyli 0000247280 odpowiedni dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej OPP i tym samym przekazujesz  1% swojego podatku. Resztę za ciebie zrobi urząd skarbowy, do którego musisz wysłać formularz PIT-OP.

Pobierz: Formularz PIT-OP