Caritas w Polsce uruchomił aplikację mobilną!

Aplikacja mobilna umożliwiająca wsparcie potrzebujących ruszyła w 8 diecezjach w Polsce.

Od teraz kilkoma kliknięciami w telefonie można wesprzeć potrzebujących w swojej lokalnej społeczności, działalność placówek Caritas i pomoc zagraniczną.

Z telefonu korzysta prawie każdy, dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie go w pomocy osobom potrzebującym. Aplikacja Caritas jest dobrym przykładem wykorzystania otaczającej nas technologii i ułatwieniem dla osób, które wspierają działania Caritas. – powiedział ks. Marcin Janecki Dyrektor Caritas Poznań.

W aplikacji znajdziemy wiele informacji o działalności Caritas. Dzięki liście jednostek trafimy lub możemy skierować zainteresowane osoby do miejsc, w których uzyskają potrzebną pomoc np. do świetlicy socjoterapeutycznej, jadłodajni czy noclegowani dla bezdomnych. Oprócz danych kontaktowych, możemy przenieść się bezpośrednio do nawigacji lub dzięki geolokalizacji wyszukać punkty najbliżej nas. Przygotowano też panel ułatwiający darczyńcom wsparcie konkretnych akcji i działań Caritas. Znajdziemy szczegółowy opis i zdjęcia potrzeb oraz dokładną kwotę potrzebną na dany cel

Aplikacja ułatwia też kontakt z osobami wspierającymi potrzebujących. Już niedługo użytkownicy aplikacji będą widzieli efekty ich wsparcia przez komunikaty wyświetlane na ich telefonach z informacjami o rezultatach pomocy.

Odpowiedzialnymi za stworzenie silnika aplikacji jest Indico Plus. Jesteśmy zespołem programistów, który postanowił tworzyć projekty z misją. Tak powstała aplikacja Drogowskaz, wskazująca drogę do Kościoła, zawierają się w niej m.in. informacje o mszach i spowiedziach. Aplikacja mobilna Caritas, to projekt, który pomoże Caritas diecezjalnym w codziennym niesieniu pomocy. Praca z takimi partnerami jak Caritas jest wspaniała i daje olbrzymią radość z pomocy drugiemu człowiekowi – mówi Tomasz Kalinowski Przez Zarządu Indico Plus.

Aplikację Caritas można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS: http://bit.ly/CaritasAndroid http://bit.ly/CaritasiOS