Żółty Talerz to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi – w tym również z Caritas.

Pod koniec września świetlica socjoterapeutyczna „ARKA” z Żukowa została włączona w programą Żółty Talerz. Dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu, istotne było wprowadzenie w menu dzieci większej ilości warzyw i owoców. Odtąd w menu świetlicy królują różnorodne i pyszne zupy, bogate w składniki sałatki, zdrowe soki. Dzieci aktywnie angażują się w przygotowywanie ciepłych posiłków, które wspólnie konsumują. Dzięki fundacji Kulczyk nasi wychowankowie mają możliwość spożywania lepszych posiłków. Ponadto ich zakres wiedzy o zdrowym żywieniu poszerza się.

Program Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 milionem wydanych posiłków.