„Cudownie byłoby, gdyby w życiu nie wystarczało czasu na głupotę.”

 

Ks. Jerzy Kowancki

 

 

 

Złoty Jubileusz Kapłaństwa 1964- 2014

 

26 czerwca w 50-tą rocznicę święceń kapłańskich Ks. Jerzego Kownackiego, naszego kapelana i mieszkańca, odbyła się uroczysta Msza Święta, którą celebrował sam Jubilat. Towarzyszyli mu Dyrektor Caritas Ks. Janusz Steć, Zastępca Dyrektora Caritas Ks. Piotr Brzozowski,

Ks. Andrzej Paździutko, Ks. Tadeusz Polak, Ks. January Kownacki.

Po mszy i ciepłych, serdecznych słowach, które skierował do nas ks. Jerzy, udaliśmy się do ogrodu. Wraz z mieszkańcami i pracownikami składaliśmy Księdzu życzenia:

 

„Na początku było słowo….

 

Życzymy Wielebnemu

ks. dr Kanonikowi Jerzemu Kownackiemu

tyle zdrowia, żeby ze swoim talentem mógł przekazać

nam pouczające Słowa jeszcze przez wiele

następnych jubileuszy.”

 

 KLUB *BURZY MÓZGÓW*

 

Wręczyliśmy bukiety kwiatów, zjedliśmy pyszny tort, ksiądz nie krył wzruszenia i dziękował wszystkim za pamięć.

Ks. dr Jerzy Kownacki, liturgista, wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego, jest doskonale znany słuchaczom lokalnego radia. Jego charakterystyczny, nieco szorstki głos, pełne optymizmu wskazówki z książki „Na kolejny dobry dzień” to prezent, który otrzymujemy od lat. Cytaty umieszczamy w miesięczniku „Głos Seniora”, wydawanym w naszej placówce. Ks. Jerzy jest niesamowitym optymistą, pełnym pogody ducha, kochającym świat oraz drugiego człowieka. W jego słowach odnajdujemy wskazówki duchowe jak poruszać się po współczesnym świecie i „nie zwariować”. Te treści uświadamiają, że najważniejsza jest miłość, szczery uśmiech, pogoda ducha, która pozwala pokonać wszelkie przeszkody życiowe, a wiara czyni prawdziwe cuda w naszym życiu.

Warto słuchać słów tak mądrego i doświadczonego życiowo dobrego Księdza i człowieka.