W październiku w naszej świetlicy „ARKA” W Żukowie działo się bardzo dużo. Rozpoczęliśmy pracę od tworzenia naszego zielnika, w którym będą znajdowały się różne gatunki drzew z naszej okolicy, z krótką metryczką. Dzięki temu, że mamy piękną, złotą jesień mogliśmy wykorzystać kolorowe liście do przygotowania ozdób do świetlicy, między innymi bukiety z liści oraz różne prace plastyczne. Dzieci wzięły udział w konkursie „Drzewo jesienią”.
Mieliśmy również okazję zorganizować wiele zajęć kulinarnych, robiliśmy tortille, zapiekanki, placki, racuchy, sałatki i wiele, wiele innych.
W połowie miesiąca odbyły się również otrzęsiny świetlicowe, w których udział wzięli nowi wychowankowie świetlicy. Tego dnia odbyło się parę zabaw i konkursów. Dzieci musiały narysować siebie z zasłoniętymi oczami, przenieść jajko przez całą świetlicę na łyżce (niestety dwa z nich wylądowały na ziemi;)), wypić jak najszybciej szklankę mleka, przejść drogę kasztanową w skarpetkach, a na sam koniec odbyły się zadania ruchowe. Na zakończenie, każdy musiał zjeść plaster cytryny bez grymaszenia (oj ciężko było). Wszyscy nowi wychowankowie zostali uroczyście pasowani, otrzymali małe upominki i nagrody.
Dnia 24.10.2014 r. wychowankowie zasadzili drzewko – sosnę – przy murze okalającym kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Miejsce wskazał proboszcz parafii ks. Ireneusz Bradtke. W wykopie został umieszczony słoik z kartką zawierającą datę i imiona dzieci biorących w tym udział.
Cały miesiąc braliśmy również udział w nabożeństwach różańcowych.