21 maja przyszli z pomocą do naszego Domu członkowie Orchis Energia Sopot. Uzbrojeni w łopaty, rękawice, sadzonki i inne rekwizyty od samego rana dzielnie pracowali na rzecz naszego Domu Hospicyjnego. Dzięki ich dobroci mamy teraz ładnie stworzone stanowisko grillowe, nasz ogród został wzbogacony o nowe rabatki, karmik dla ptaków i nie tylko. Wolontariusze Ci pracowali w ramach programu ,,Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie” grupy Stadtwerke Leipzig na rzecz lokalnej społeczności i środowiska naturalnego. Jak wielkie musiało to być poświęcenie pracować od rana do wieczora na świeżym powietrzu przy upalnym słońcu.

Wykazali się również talentem kulinarnym, przygotowując potrawy na nowym grillu. Pacjenci, pracownicy i wolontariusze mogli poczęstować się szaszłykami, kiełbaskami, karkówką oraz innymi potrawami. Podczas tego wspaniałego spotkania nie zabrakło wspólnych śpiewów. Specjalnie dla zgromadzonych tego wieczoru wystąpił Tomasz Korzeniewski – mistrz Polski w układaniu kostki rubika. Nie dość, że potrafił w mgnieniu oka ułożyć kostki o przeróżnych kształtach, to jeszcze robił to z zawiązanymi oczami!

Podopieczni Domu Hospicyjnego i inni odczuli głęboką radość uczestnicząc w tym wydarzeniu. Nie było by to możliwe gdyby nie udział Moniki Głowni, Leszka Dyło, Jana Paszaka, Jana Kozana, Mariana Parda, Krzysztofa Zglinickiego, Agnieszki Osiwalskiej, Marka Gołowienko, Edmunda Kinowskiego, Arkadiusza Kośmickiego oraz Anny Jakób z grupy Orchis Energia Sopot, którzy przygotowali nam ,,kącik rekreacyjny”.

Za to dobro, które daliście nam tego dnia, w imieniu pacjentów, pracowników i wolontariuszy Domu Hospicyjnego im. św. Józefa chcielibyśmy złożyć Wam wielkie DZIĘKUJĘ.

Dawid, wolontariusz