Dzisiaj witamy wiosnę, a żegnamy zimę!

Zima w naszej świetlicy była pełne atrakcji. Jedną z nich była wycieczka do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, do miejscowości Szymbark. Niektórzy z nas znają to miejsce z kolonii. Pojechaliśmy wraz z zaprzyjaźnionymi świetlicami, miło spędzać czas poza miastem oraz zrobić ognisko!

26 stycznia 2023 pogoda nam sprzyjała.

Po przejechaniu terenu miejskiego naszym oczom ukazał się przepiękny teren leśny, pokryty białym śniegiem! Jaka była nasza radość, że możemy nacieszyć się takim widokiem! Na miejscu mieliśmy zajęcia edukacyjne, oglądaliśmy prezentację multimedialną o gatunkach ptaków, mieszkających w różnych regionach Polski. Robiliśmy specjalny pokarm dla ptaków, składający się z różnych ziaren i smalcu. Miał on kształt kuli, oblepionej wokół szyszki. Przyczepiliśmy też sznurek, aby móc zawiesić nasz pokarm dla ptaków na drzewie. Co ważnego dowiedzieliśmy się na temat odżywiania ptaków? Absolutnie nie wolno karmić ich chlebem, pieczywem! Bardzo im to szkodzi!

Później wybraliśmy się na wycieczkę po lesie z Panem Przewodnikiem. Tropiliśmy ślady zwierząt leśnych. Odnaleźliśmy ślady lisa, zajęcy i licznych ptaków.

Po powrocie z lasu, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, czekało na nas ognisko! Sami piekliśmy kiełbaski na ogniu! Rozgrzani herbatą z termosu mogliśmy poszaleć na śniegu.

Takie wycieczki to my lubimy! Zarówno dzieci, młodzież, jak i wychowawcy, wróciliśmy bardzo zadowoleni z naszego wyjazdu.

 

Działania dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk.

 

Fot.D.Malec