W ubiegły wtorek w Centrum Wolontariatu na Jesionowej odbyło się zapowiadane spotkanie koordynatorów wolontariatu dotyczace współpracy z wolontariuszami zagranicznymi. Spotkanie poprowadziła Kasia Kostyszyn – koordynator EVS wraz z Olą Drygas, która pełni rolę jednego z mentorów. Część warsztatową na temat oczekiwań wobec wolontariuszy EVS przygotowała Tamar -wolontariuszka z Gruzji pracująca w świetlicy „Pod kasztanem”. Potem wspólnie z Kasią i Olą omawialiśmy obecną realizację programu EVS w poszczególnych placówkach, pojawiające się trudności oraz pomysły na ich rozwiązanie. Zastanawialiśy się też jak usprawnić wspólpracę z wolontariuszami zagranicznym. na koniec kasia kostyszyn przedstawiła aplikacje wolontariuszy, którzy przyjadą do nas w sierpniu.

Dziękujemy wszystkim koordynatorom, którzy wzięłi udział w spotkaniu. Mamy nadzięję, że wypracowane pomysły uda się już niedługo zrealizować. Kolejne spotkanie – z udziałem nowych wolontariuszy zaplanowliśmy na połowę sierpnia. Zapraszamy!