Zbiórka2020-04-02T14:23:26+02:00

Wygrywamy przyszłość. Zbiórka na rzecz dzieci

 • Wygrywamy przyszłość. Zbiórka na rzecz dzieci

  Wygrywamy przyszłość. Zbiórka na rzecz dzieci

     array(3) {
   ["target"]=>
   int(4000)
   ["collected"]=>
   int(2650)
   ["remaining"]=>
   int(1350)
  }
    

  Wpłacono już:

  2650zł

  66%

  Potrzeba jeszcze:

  1350zł

  Dzięki Wam mamy już 2000 zł na pierwszy zestaw komputerowy!

  Nie poddajemy się i zbieramy na kolejne!

   

  Wspólnie z gdańskim oddziałem „Gościa Niedzielnego” organizujemy akcję charytatywną „Wygrywamy przyszłość”, w ramach której: 

  • prezentujemy Państwu cykl filmów z koncertami muzyki organowej z archikatedry oliwskiej w Gdańsku.
  • pozyskujemy fundusze na zakup zestawów komputerowych dla dzieci ze świetlic

  Na nagraniach przedstawiamy piękno niezwykłego instrumentu, jakim są organy, wyjątkowość architektury katedry będącej pomnikiem kultury, a także krajobraz Trójmiasta w czasie epidemii. Filmy będą publikowane trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.00, między 27 kwietnia a 13 maja) na stronie internetowej www.gdansk.gosc.pl.

  Celem inicjatywy jest pozyskanie funduszy na zakup zestawów komputerowych (laptop i drukarka) dla dzieci ze świetlic, będących pod opieką gdańskiej Caritas, które pozbawione środków dydaktycznych, nie mogą lub mają utrudniony dostęp do zdalnej nauki w czasie pandemii. Koszt jednego zestawu wynosi 2 000 zł. Sprzęt zostanie zakupiony z uzbieranych składek.

  Ideą towarzyszącą wydarzeniu jest również propagowanie alternatywnych form dostępu do kultury. Koncerty zostały przygotowane jako działanie non-profit przez Pana Błażeja Musiałczyka, wirtuoza i propagatora muzyki organowej, organistę archikatedry oliwskiej, wraz z Panią Małgorzatą Rocławską, sopranistką. 

  Wpłać