W drugim roku, jaki mija od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęło wielu wybitnych przedstawicieli polskiego życia publicznego z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na czele, pragniemy zjednoczyć się w pamięci o tych Osobach. Wśród ofiar tej tragedii znalazł się Maciej Płażyński, nasz Szef, Współpracownik i Przyjaciel, ceniony polityk, mąż stanu, założyciel Fundacji Pomorskiej.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na koncert pamięci ofiar tej tragedii. Będzie to już drugi podobny temu koncert, który odbędzie się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku – w miejscu wiecznego spoczynku Macieja Płażyńskiego – w mieście, z którym był szczególnie związany.

Zeszłoroczny koncert Krzysztofa Pendereckiego i orkiestry Sinfonietta Cracovia cechowała szczególna zaduma i wyjątkowa atmosfera oraz duże zainteresowanie, czego dowodem była kilkutysięczna publiczność zaproszonych gości i słuchaczy.

Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę, 15 października 2011 roku o godz. 19.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Wstęp wolny.

Artystami występującymi na koncercie będą: jeden z najwybitniejszych artystów naszych czasów, polski skrzypek, gdańszczanin – Konstanty Andrzej Kulka oraz Zespół Solistów i Kameralistów The New Art Ensemble pod kierownictwem kontrabasisty Sebastiana Wypycha.

  

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk,
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz,

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek,

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski,

Rodzina i Przyjaciele

 

zapraszają na koncert pamięci

Macieja Płażyńskiego

i wszystkich ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem.