Kochani Siostry i Bracia!
Drogie Siostry Zakonne, Drodzy Kapłani!

Każdy coroczny Adwent staje się dla człowieka pewnego rodzaju nowym wyzwaniem. Tradycyjne liturgie i nabożeństwa adwentowe mają więc swój zasadniczy cel, aby przygotować nas przez różne formy na przeżycie obecności Pana. Przewodnikami na tych drogach są ludzie wybrani przez Boga i przemawiający
w Jego imieniu, a myślimy tu zwłaszcza o starotestamentalnych Prorokach, których głos usłyszymy w czytaniach mszalnych tego okresu. Dołączyć do tego trzeba także klimat porannych lub też wieczornych rorat, gdzie trud drogi do Pana rozświetla nam blask maryjnych lampionów.

Proszę Was zatem – Umiłowani – abyśmy jak najlepiej przeżyli ten rozpoczynający się kolejny Adwent, który związany jest także z wieloma pięknymi polskimi pieśniami wyrażającymi czuwanie serca. I proszę ponadto, byśmy uczynili to razem.

Zapraszam Was wszystkich w Wigilię I Niedzieli Adwentu, w sobotę dnia
28 listopada br. na godz. 20.00 do Archikatedry w Oliwie na uroczyste Nieszpory, podczas których zapalimy pierwszą adwentową święcę
i rozpoczniemy wspólnie ten niezwykły i święty czas.

Tym nabożeństwem rozpoczniemy nowy Rok kościelny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem Bądźmy świadkamiMiłości.

+ Sławoj Leszek Głodź
Arcybiskup Metropolita Gdański