Papież Benedykt XVI w orędziu na XX Światowy Dzień Chorego pisze: „W spotkaniu z Nim mogą rzeczywiście doświadczyć, że kto wierzy, nigdy nie jest sam! Bóg bowiem w swoim Synu nie zostawia nas samych z naszymi niepokojami i cierpieniami, ale jest z nami, pomaga nam je znosić i pragnie uzdrowić do głębi nasze serce.” (pełen tekst Orędzia zamieszczony jest w Czytelni-zakładka „Warto poczytać”).

Łącząc spotkanie z Bogiem z obecnością drugiego człowieka zapraszamy wszystkie osoby chore i niepełnosprawne wraz z opiekunami na wspólną celebrację XX Światowego Dnia Chorego. Główne obchody odbędą się w Oliwie.

Zapraszamy 11 lutego na godz. 10.00 do Bazyliki Archikatedralnej w Oliwie na uroczystą Mszę świętą z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, którą odprawi JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, a po Mszy św. na spotkanie przy kawie i ciastku do Pocysterskiego Refektarza na terenie Gdańskiego Seminarium Duchownego.

W łączności z głównymi uroczystościami w Katedrze w wielu parafiach Archidiecezji odprawiane będą Msze święte także z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz lokalne spotkania chorych, niepełnosprawnych i ich przyjaciół.