Ostatnie dwa tygodnie zajęć w świetlicy ARKA w Żukowie były bardzo intensywne. Zakończył się konkurs „Wiosenne drzewo”. Były prace nie tylko na powierzchni płaskiej, ale również przestrzenne. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami oraz słodkościami.

We wtorek gościliśmy Panią Magdę – wolontariuszkę, która przez trzy miesiące pracowała w Ugandzie. Zaprezentowała nam ona miejsce, w którym była (piękną prezentację) i poopowiadała niesamowite historie.

Następnego dnia odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi ze świetlicy szkolnej (mieszczącej się w Szkole Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie). Liczną grupą przybyliśmy do szkoły, gdzie wspólnie siedzieliśmy przy stołach pełnych kanapek, słodkości i owoców. Było nas tak dużo, że zajęliśmy całą salę. Dla naszych gospodarzy mieliśmy lody. Dzięki cudownej pogodzie udaliśmy się na plac zabaw, mieszczący się na terenie szkolnym. Tam chłopcy integrowali się grając w piłkę nożną, natomiast dziewczynki wspólnie spędziły czas na zabawach, na drabinkach. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku szkolnym będziemy mieli okazję na kolejne spotkania.

12 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w świetlicy ARKA. Gościliśmy u siebie Panią Alicję Szostek oraz Panią Mariolę Łukaszewicz. Ten dzień był pełen wrażeń. Przygotowaliśmy grilla, zjedliśmy pyszne kiełbaski oraz sałatki. Dzieci przygotowały również kanapki, owoce, ciasta. Po posiłku udaliśmy się na nasz świetlicowy ogródek, gdzie chłopcy grali w piłkę, a dziewczynki ustawiały się do kolejki, ponieważ czekała na wszystkich niespodzianka – wata cukrowa. Każdy miał możliwość zrobić swoją własną. Na sam koniec spotkania czekały na dzieci również lody na ochłodę, ponieważ pogoda nas bardzo rozpieszczała.

Tak zakończyliśmy pracę świetlicy w roku szkolnym 2013/2014. Wyczekujemy teraz wszyscy na wakacje, ale każdy z nas nie może się doczekać kolejnego spotkania w świetlicy ARKA.