Przed tygodniem w Leźnie świętowaliśmy zakończenie roku w świetlicach żukowskich. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich 14 świetlic a także nasi goście z Urzędu Gminy Żukowo. Spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w tamtejszym kościele. O oprawę do Mszy zadbały świetlice z Borkowa, Niestępowa i Sulmina, za co im bardzo dziękujemy.  Szczególne podziękowania składamy też dla Damiana Ranachowskiego, który razem ze swoimi przyjaciółmi z zespołu przygotował oprawę muzyczną.

Po Mszy wszyscy przeszliśmy do Remizy, gdzie czekali na nas już wolontariusze z Grupy Ratownictwa Specjalnego – Sekcji Psów Ratowniczych  oraz ze Szkolnego Koła Caritas z ZSZiO w Żukowie. Najpierw obejrzeliśmy przygotowany przez ratowników pokaz, podczas którego psy prezentowały swoje umiejętności ratownicze. Potem wszyscy uczestnicy mogli sami sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę związaną z bezpieczeństwem, zdrowym odżywianiem czy udzielaniem pierwszej pomocy – poprzez udział w maratonie pod nazwą „Bezpiecznie i zdrowo”. Turniej przygotowany przy współpracy w wolontariuszami SKC z Żukowa nawiązywał tematycznie do tegorocznego programu realizowanego w świetlicach żukowskich. W zawodach wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup świetlicowych. Każdy zespół odpowiednio przygotowany otrzymał kartę zaliczeniową, na której musiał zebrać dowody zaliczenia poszczególnych zadań. Do udziału w zabawie zaprosiliśmy też naszych gości, którzy dzielnie podjęli wyzwanie jako „TRIO z RPA”.

Dla dzielnych zawodników po zakończeniu turnieju czekała pyszna grochówka przygotowana przez strażaków z OSP Żukowo oraz słodki poczęstunek.

Na koniec wszystkie zespoły otrzymały zasłużone dyplomy oraz drobne nagrody przekazane przez SKOK Ubezpieczenia (książeczki na temat bezpieczeństwa oraz opaski odblaskowe).

Dzięki życzliwości firmy UNILEVER, jak co roku, mogliśmy pożegnać uczestników przed wakacjami pysznymi lodami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkania, a wszystkim naszym uczestnikom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!