Zgodnie z obietnicą Dyrektora hipermarketu Carrefour na Morenie 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku, objętych wsparciem w ramach programu stypendialnego SKRZYDŁA, gościła 21 października na terenie sklepu. Jak wszyscy pracownicy hipermarketu, z tym że o trochę późniejszej godzinie, stawili się do pracy… Po krótkiem „odprawie” z Dyrektorem, nad suto zastawionym stołem cała dziesiątka została podzielona na 3 grupy. Ania, Julka i Daniel rozpoczeli swoją pracę od zwiedzenia skarbca, zapoznania się z pracą Pań kasjerek. Julia, Ewelina, Paweł i Andzelika przygotowywli swoje własne torty i piekli chleb, uczyli się też przygotowywania dekoracji sklepu a Marek, Filip i Adrian „śledzili” klientów a nawet samego Dyrektora za pośrednictwem monitoringu.
Każdy z uczniów po kolei zapoznał się z pracą na poszczególnych stanowiskach a pod koniec dnia Dyrektor mógł się przekonać o tym, że ma do czynienia z przyszłymi kasjerkami i pracownikami ochrony gdyż tam najchętniej pracowały dzieciaki. Długo oczekiwanym punktem programu był koncert Daniela który zaśpiewał prawie wszystkie znane sobie piosenki zespółu Feel a uczynił to przed nie małą publicznością – Dyrektorem i kierownikami poszczególnych działów.
Wizta planowana na 3 godziny przedłużyła się do 6, niektórych ominęły klasówki z przyrody i matematyki ale za to chyba wszystkim udzieliła się specyficzna atmosfera tego spotkania. Pracownicy hipermarketu poznali „swoje skrzydlate” dzieci a one wiedzą już że takich okazji do spotkań będzie w przyszłości jeszcze więcej, wiedzą też, że tych u których gościli tego dnia obchodzą one i ich wyniki w nauce.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi i wszystkim pracownikom hipermarketu Carrefour na Morenie za tak ciepłe przyjęcie, możliwość odkrycia niektórych tajemnic funkcjonowania tak dużego sklepu, za ciekawie zaplanowany czas i za pokazania „skrzydlatym” uczniom czegoś całkiem dla nich nowego.