Dnia 27 października grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Centrum Pomocowym Caritas im. Św. Ojca Pio w Gdyni, udała się na wycieczkę do Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku.
W trakcie pobytu młodzież uczestniczyła w warsztatach decoupage, przyglądała się procesowi wytwarzania naczyń na kole garncarskim oraz wypalała wzory w drewnie. Zapoznała się także z procesem wywoływania zdjęć w ciemni z prawdziwego zdarzenia oraz odwiedziła mieszkańców domu w ich mieszkaniach. Nasi uczestnicy spotkali wielu znajomych między innymi z dawnych szkół i przy przygotowanym poczęstunku mogli odnowić dawne znajomości. Pożegnaliśmy się serdecznie i w nadziei na spotkanie w naszym warsztacie.
Korzystając z okazji i sprzyjającej pogody, zawitaliśmy także do Elektrowni Wodnej w Żarnowcu gdzie dowiedzieliśmy się jak działa taka elektrownia i skąd się bierze prąd w gniazdku oraz zobaczyliśmy centrum dowodzenia czyli nastawnię. Ostatnim punktem wyprawy byłą wizyta w klasztorze Sióstr Benedyktynek i zwiedzania kościoła w Żarnowcu, historia którego sięga 800 lat wstecz.

Do warsztatu wróciliśmy bardzo zmęczeni i szczęśliwi z powodu udanego wyjazdu.