Wakacje to wspaniały czas by pomyśleć o egzotycznych wyprawach i podróżach. Nowe kraje, atrakcyjne miejsca, ciekawi ludzie i ich zwyczaje a także kultura i sztuka nieznanych nam miejsc rozbudzają intensywnie  wyobraźnię i marzenia. Chętnie wybralibyśmy się w podróż….

I w taką właśnie wyprawę ( ale bez konieczności ruszania się z miejsca i bez jakichkolwiek niedogodności mogących przytrafić się w podróży!) w środę, 21 sierpnia 2013r. zabrała nas zaprzyjaźniona z Centrum – Pani ZOFIA PAWŁOWSKA.

Tym razem  podróżniczka zaprosiła  nas do największego pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwa Ameryki Południowej, tj. do Brazylii. To bardzo interesujący kraj, który większości z nas kojarzy się z przepyszną kawą, znanymi piłkarzami, wieloodcinkowymi serialami oraz niesamowitym karnawałem w Rio de Janeiro. I właśnie temu miastu w szczególny sposób poświęciła uwagę nasza prelegentka.

            Spotkanie z Brazylią i Rio de Janeiro było wyjątkowe ze względu na przygotowane przez Panią Zosię liczne ciekawostki i anegdoty dotyczące tego wyjątkowego miejsca na ziemi a także dzięki slajdom sprzed prawie 40 lat na których nasza podróżniczka uwieczniła swoje wędrówki i odwiedzane miejsca. Takiej Brazylii już dzisiaj nigdzie nie zobaczymy!

W czasie prezentacji wszyscy uczestniczy spotkania mogli  oglądać przyniesione przez Panią Z. Pawłowską albumy ze zdjęciami z jej podróży po Brazylii i Rio de Janeiro. Nasza prelegentka chętnie odpowiadała również na pytania seniorów a na zakończenie zaśpiewała dla wszystkich obecnych dwie pieśni („Gwiazdeczka” i „Znasz li ten kraj…”), które porwały serca obecnych. Prezentacja Pani Zofii została nagrodzona gromkimi brawami oraz zaproszeniem  na kolejne spotkanie z jej podróżami w roli głównej.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Pawłowskiej za tę niezwykłą wyprawę do Ameryki Południowej. Godzina opowieści o Brazylii i Rio de Janeiro minęła nam z prędkością światła! Dzięki naszej podróżniczce przenieśliśmy się w miejscu i czasie bez konieczności opuszczania Centrum. To bardzo wygodny sposób podróżowania. Czekamy już na kolejną wyprawę…

 

 

 

                                                      Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku