11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes to jednocześnie Światowy Dzień Chorego

Tego dnia od samego rana w Domu Hospicyjnym mogliśmy cieszyć się wzajemną życzliwością i uśmiechem na twarzach naszych podopiecznych.

Msza Święta w intencji Podopiecznych i Personelu sprawowana w naszej kaplicy w obecności kopi figury Matki Bożej z Lourdes, była połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – łaski uzdrowienia oraz umocnienia na ciele i duszy – dała nam wiele pokoju ducha i wewnętrznej radości.

Innym powodem radości, tego dnia, były niesamowite niespodzianki. Jedna z nich to wizyta – co prawda tylko w progach – ale jakże miła s. Klary  z przedstawicielką dzieci z ZSP nr 7 z Nowego Portu. Uczniowie przygotowali dla naszych podopiecznych, wraz z przedszkolakami różnorodne serca z sentencjami i życzeniami. Kolejną niespodzianką były przywiezione z naszego Centrum Wolontariatu Caritas Uśmiechnięte Poduszeczki w kształcie „Emotikon”, które zagościły w łóżeczkach naszych – podopiecznych – i nie tylko. Przekazane naszym chorym zostały też, serduszka-niespodzianki, które wiele radości wywołały u naszych Sióstr i Braci cierpiących.
Dziękujemy wszystkim za modlitwę, dary i życzenia.

tekst/zdjęcia: TK