Po raz 10. przeszedł ulicami Gdańska Marsz dla Życia i Rodziny (9 czerwca). Rozpoczął się przy Kaplicy Królewskiej o godz. 15 modlitwą Koronki ku czci Bożego Miłosierdzia poprowadzonej przez bp. Zbigniewa Zielińskiego wraz z innymi uczestnikami. Podczas marszu śpiewano pieśni religijne i słuchano świadectw wiary dotyczących życia i rodziny. Większość uczestników ubrana była na biało, by podkreślić w sposób pokojowy i radosny promowanie wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo kobiety i mężczyzny. Marsz zakończył się na terenach postoczniowych koncertami zespołów Armia Dzieci i TGD oraz festynem rodzinnym.

Organizatorami marszu były organizacje katolickie: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Bractwo św. Pawła, Ruch Czystych Serc
(RCS), Ruch Światło Życie, natomiast koordynatoremFundacja Centrum Życia i Rodziny.

W marszu wzięły udział s. Talita i s.Teresa wraz z matkami i dziećmi Domu Samotnej Matki Caritas, na który odbyła się zbiórka.

Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne, dziś i w ciągu roku. Odwdzięczamy się naszą modlitwa w intencji wszystkich dobrodziejów.

s.Teresa