Z okazji obchodzonego 18 października święta pracowników ochrony zdrowia, przypadającego w dniu wspomnienia Św. Łukasza, lekarza i Apostoła, spotkaliśmy się wspólnie, aby wyróżnić szczególnych pracowników, bezpośrednio pracujących z chorymi.

Wyróżnienia otrzymali: Pani Hanna Przedpełska – opiekunka, Pani Iwona Mrzygłocka – pielęgniarka, Pan Paweł Markowski – fizjoterapeuta oraz Pani Anna Dolata-Czatrowska – lekarz chorób wewnętrznych. Wyróżnienia wręczył dyrektor Caritas, ks. Janusz Steć. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku – świątecznych tortów.

Po południu wzięliśmy udział w drugiej uroczystości – wręczeniu dorocznych nagród Prezydenta Miasta Gdyni dla pracowników ochrony zdrowia. Spotkanie odbyło się w nowo wyremontowanej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni. W tym roku wśród uhonorowanych znalazł się lek. med. Dariusz Mieczkowski, pracujący w gdyńskim Oddziale Rehabilitacji, w Centrum Ojca Pio.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!