17 maja w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego reprezentacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas przy ul. Fromborskiej w Gdańsku miała zaszczyt uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej. Przy tej niezwykłej okazji odznaczenia przyznała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Jak głosi regulamin konkursu „odznaczenie ,,Złoty Czepek” jest odznaczeniem przyznawanym członkom samorządu za zasługi w działalności na rzecz samorządu naszej społeczności zawodowej oraz upowszechniania etyki zawodowej (…).”

Grono pielęgniarek Centrum Pomocowego Caritas im. św. Jana Pawła II to grupa niezwykłych kobiet, które z pasją, oddaniem i zaangażowaniem działają na rzecz człowieka potrzebującego. Nasze pielęgniarki nieustająco się dokształcają, nie stoją w wygodnym miejscu pracownika z wieloletnim stażem, ale mając na uwadze zmieniający się świat medycy, nieustannie dbają o to by podnosić swoje kwalifikacje i wiedzę merytoryczną.

Z radością informuję, że odznaczenie Złoty Czepek otrzymała Pani Ewa Mazur. Pielęgniarka, która od 5 lat aktywnie pracuje w naszym ZOL. Jest człowiekiem, który na pierwszym miejscu zawsze widzi pacjenta i w jego interesie dba o dobre relacje z członkami zespołu lekarsko–pielęgniarsko–opiekuńczego. Kolejnym powodem do dumy, jest zauważenie pracy Pani Anny Stokowiec, która otrzymała Dyplom Uznania. Pani Anna współpracuje z naszym Centrum od 2017 roku i dała się  poznać jako osoba sumienna, solidna, a nade wszystko o olbrzymim pokładzie empatii i wyrozumiałości.

Podczas gali wielkim zaskoczeniem okazały się Honorowe Złote Czepki, przyznawane osobom, które nie są pielęgniarkami, pielęgniarzami czy położnymi ale które wykazały się szczególnymi zasługami na rzecz tego środowiska. Z wielką radością przejęliśmy informację, że Honorowy Złoty Czepek otrzymał ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Cieszymy się, że jest człowiekiem zaangażowanym w świat medycyny, rozumiejący jego dynamikę i wychodzący naprzeciw jego potrzebom.

Z całego serca gratuluję osobom nagrodzonym, cieszę się, że Wasza codzienne ciężka praca została zauważona. Przy okazji minionego Święta Pielęgniarek, jak także Opiekunów Medycznych chciałabym złożyć podziękowania wszystkim tworzącym nasze Centrum. Bez Państwa pracy, zaangażowania i oddania w codzienne obowiązki nie byłoby nas, nie byłoby tylu wdzięcznych i zaopiekowanych seniorów i pacjentów.

Tekst: Anna Kostusik

Zdjęcia: Anna Kostusik