Prowadzona pod koniec 2010 roku wspólna akcja Caritas i Narodowego Banku Polskiego pn. „Wymieńmy się” zaowocowała zebraniem środków finansowych w wysokości 7 553, 75 zł, które zasiliły Fundusz Stypendialny – program „SKRZYDŁA”.  

 

Program „SKRZYDŁA” to stałe wsparcie uczniów w realizacji obowiązku szkolnego oraz ogólnego rozwoju. Stypendia przyznawane są poszczególnym osobom na cały rok szkolny. Przez 10 m-cy uczniowie regularnie otrzymują stałe kwoty przeznaczane na zakup artykułów szkolnych, pomocy dydaktycznych, dojazd do szkoły czy opłacenie dodatkowych zajęć.  

 

Ze środków zebranych w akcji „Wymieńmy się” ufundowano roczne stypendia dla trojga szczególnych uczniów.

 

Paulina, Patryk i Piotr trenują pływanie. Są wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski, innych krajów, a nawet świata! Są doskonałymi pływakami i wciąż trenują – przygotowują się do mistrzostw, które w przyszłym roku odbędą się w Londynie. Systematycznie odbywają wielogodzinne treningi pod okiem trenerki – Hanny Klimek-Włodarczak. Są niezmordowanymi zawodnikami. Najwyższe uznanie zaś należy się im za to, że te imponujące wyniki osiągają codziennie przekraczając własną niepełnosprawność.

Ufamy, że stypendia pomogą im kontynuować treningi i solidnie przygotować się do mistrzostw.

 

Wszytkim darczyńcom – serdecznie dziękujemy.

 

Osoby zainteresowane programem SKRZYDŁA zapraszamy na stronę 

http://gdansk.caritas.pl/program,6/skrzyda/