13 VI 2011 roku o poranku wieloosobowa grupa mieszkańców wraz z delegacją pracowników naszego domu odjechała w kierunku Gdańska Głównego.

W Bazylice Mariackiej odbyła się Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II celebrowana przez Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.

Kościół wypełnił się wiernymi z różnych placówek opiekuńczych, pracownikami, podopiecznymi. Uczczono rocznicę spotkania Ojca Świętego z chorymi w 1987 r.

Do dziś wielu z nich ma w pamięci obraz wózków inwalidzkich, łóżek i chorych w czasie spotkania z Janem Pawłem II w 1987 r.

Na zakończenie liturgii Arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, przypominając tym samym rytuał błogosławieństwa z Lourdes.

Mieszkańcy Centrum Pomocowego wrócili z uroczystości bardzo zadowoleni, pełni refleksji.