W dniach 10.09.09 – 12.09.09 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Pomocy Caritas w Krzywym Kole przebywali w Nowęcinie k/ Łeby na zasłużonym wypoczynku. Był to czas wypełniony rekreacją, zabawą oraz intensywnym zwiedzaniem Łeby i jej okolic.

Pierwszego dnia dużą atrakcją było zwiedzanie Ogrodu Ornitologicznego, w którym podziwiać można było 100 gatunków ptaków z całego świata tj około 200 sztuk niezwykle barwnych i egzotycznych ptasich okazów. Teren ogrodu również jest dość ciekawy, gdyż składa się z kilku półwyspów, wysepek i stawów rybnych wzajemnie ze sobą połączonych. Dzień ten był pełen wrażeń i zakończył się ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek.

Kolejny dzień naszego pobytu okazał się wielką frajdą dla osób lubiących wyzwania z naturą. Otóż najpierw popłynęliśmy statkiem po Jeziorze Łebskim do Słowińskiego Parku Narodowego. Stamtąd z kolei pieszo podążyliśmy na spotkanie z pustynią, czyli na spacer po ruchomych wydmach. Olbrzymie połacie piasku tworzące wydmy zrobiły na uczestnikach wycieczki niesamowite wrażenie. Wspinaczka na szczyt wydmy po osuwającym się piasku okazała się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Po obejrzeniu cudów natury wybraliśmy się spacerkiem do Muzeum Wyrzutni, w którym przewodnik pasjonat dał nam prelekcję na temat różnych rodzajów rakiet. Zmęczeni, ale za to pełni wrażeń wróciliśmy do Ośrodka , aby tam po kolacji zrelaksować się w basenie.

Teraz zostały nam już tylko wspomnienia, ale na pewno echo tych wspaniałych dni długo jeszcze będzie nam towarzyszyło.