Co to był za intensywny miesiąc! To właśnie na grudzień czekaliśmy cały rok. Dla nas ulubiony miesiąc – Mikołajki, Święta i trochę wolnego od szkoły! Ale zanim zasłużenie odpoczywaliśmy podczas przerwy świątecznej, w świetlicy mieliśmy co robić każdego dnia.

Odwiedzała nas Pani Monika, która przygotowała ciekawe zajęcia. Razem z nią odkrywaliśmy tajemnice twórczości. O tym, że jesteśmy twórczy wiedzieliśmy, ale miło jest sobie to co jakiś czas przypominać. Rozmawialiśmy również o poczuciu własnej wartości i o tym, jak je w sobie wzmacniać. Ważne dla nas były również warsztaty na temat świadomości własnego ciała. Ostatnimi zajęciami z Panią Moniką były zajęcia o miłości. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma swój ulubiony sposób, w jaki pokazuje bliskim swoje uczucia. Jedni wolą miłe słowa, inni są zwolennikami przytulania, a jeszcze inni lubią drobne upominki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz Pani Moniki ze swoimi pomysłami przychodziła  też do nas Pani Ala. Jej zajęcia z bałwankami ze skarpetek były rewelacyjne! Tak nam się spodobały, że robiliśmy je nie tylko następnego dnia w świetlicy, ale również w domu z rodzicami! To była fajna zabawa. Oprócz bałwanków na zajęciach z Panią Alą przygotowywaliśmy ozdoby i dekoracje na kiermasz świąteczny. Było dużo pracy, podczas której potrzeba było mnóstwo cierpliwości, ale dzięki temu powstały piękne drewniane stroiki, choinki z szyszek i oryginalne bombki.

Swoje zajęcia przygotowała dla nas również Ciocia Tako, która jest u nas wolontariuszką w ramach projektu EVS. Poznaliśmy lepiej ją i kraj, z którego pochodzi – Gruzję. Wiemy, czym się interesuje i co lubi robić. Mamy nadzieję, że dowiemy się jeszcze wielu ciekawych rzeczy o niej.

Grudzień to nie tylko miesiąc pełen pracy, ale przede wszystkim jest pełen zabawy! Z okazji Mikołajek mieliśmy okazję do popływania z rekinami i wodnych szaleństw w Aqua Parku w Redzie. Dla nas była to świetna okazja do zabawy i spędzenia wspólnie czasu.

W tym miesiącu aktywnie udzielaliśmy się także w zbiórce artykułów żywnościowych w ramach akcji „Tak! Pomagam”. Cieszymy się, że swoją obecnością mogliśmy pomóc osobom potrzebującym. Nie zabrakło nas również na naszym kiermaszu bożonarodzeniowym. Miło było widzieć, jak nasze prace znajdują nowych właścicieli.

Wielkimi krokami zbliżaliśmy się do wyczekiwanej wigilii świetlicowej, podczas której mieliśmy wystąpić przed rodzicami i bliskimi w jasełkach. By wszystko się udało mieliśmy wiele prób, którym towarzyszył dobry humor i chęć dobrego zaprezentowania się. Efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania! Rodzicom bardzo się podobało i to dla nas największa nagroda.

Wigilia świetlicowa nie była naszym ostatnim spotkaniem w 2016 roku. Po świątecznych pysznościach przyszedł czas na odrobinę sportu i wspólnie z rodzicami wybraliśmy się na łyżwy. Wspólnie spędzony czas to jest to, co najbardziej lubimy. Dzień przed sylwestrem wybraliśmy się do kina, a po nim na małe co nieco – gorącą czekoladę i gofry lub deser lodowy. Nie mogliśmy mieć lepszego zakończenia roku!

W 2016 roku w Świetlicy był realizowany projekt finansowany przez Wojewodę Pomorskiego.

-Kasztany-