Na czwartkowe jasełka, wszyscy Mieszkańcy Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku, oczekiwali z niecierpliwością. Występ kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego zawsze wywołuje u Seniorów dużo emocji, wzrusza, skłania do refleksji i przybliża tajemnicę wcielenia Słowa Bożego.  W tym roku alumni przedstawili jasełka z niezwykle wymownym i pouczającym przesłaniem, dotyczącym potrzeby otwartości na drugiego człowieka, dzielenia się nie tylko rzeczami materialnymi, lecz przede wszystkim sobą – to znaczy 'własnym czasem', uśmiechem, dobrym słowem…  Wówczas 'święta' nie będą kojarzyły się nam z pośpiechem, załatwianiem wielu spraw, myśleniem o tym, co postawić na stole i jakie prezenty kupić. Bardziej chodzi o to, aby  na chwilę zatrzymać się i zastanowić, co – a raczej KTO  jest w tym czasie najważniejszy, by odnaleźć sens świętowania Bożego Narodzenia.

Wyjątkowość naszego spotkania z aktorami – klerykami nadała muzyka, czyli wspólne kolędowanie. To taki moment, kiedy wzruszenie przeobraża się w moc – w moc jedności i trwania…

Dziękujemy serdecznie Klerykom Gdańskiego Seminarium Duchownego za obecność i życzliwość. Mieliśmy okazję doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery i jakby na nowo przeżywać tajemnice Bożego Narodzenia, odnajdując ciszę i radość ducha. To była dla nas prawdziwa uczta duchowa!