Rodzinne Warzenko – pod takim hasłem zakończyliśmy wakacje i zaczęliśmy wrzesień. W sobotę, wraz ze swoimi najbliższymi, spędziliśmy aktywnie czas w Ośrodku Kolonijnym Warzenko. Były kajaki, gry zespołowe, wycieczki rowerowe oraz wspólne ognisko. Czas ten spędzaliśmy bardzo radośnie i z energią weszliśmy w nowy rok szkolny.

Wyjazd ten zorganizowany w ramach Projektu „wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowany przez Wojewodę Pomorskiego, w ramach którego organizujemy w naszej Świetlicy szereg zajęć i aktywności.

A co działo się u nas przez ten miesiąc? Przede wszystkim żyliśmy jeszcze wspomnieniami z wakacji, które wymalowaliśmy na wielkich puzzlach, jak również zrobiliśmy sobie albumy kolonijne (dzięki projektowi Wakacje Kasztanów współfinansowanemu ze środków Miasta Gdańska), nawet na pierwszych zajęciach z p. Karoliną poruszaliśmy się w tym kręgu tematycznym.

22 września nasza zwarta ekipa brała udział w Biegu Drogą Dobra. Pogada nam dopisała, atrakcji było wiele i czas minął nam bardzo szybko.

W świetlicy były też zajęcia z bajkoterapii, różne gry i zabawy – czyli to co wywołuje uśmiech na naszych twarzach. Nie zabrakła też zajęć plastycznych. Z Paulą i Rocio robiliśmy słoiki z kolorową solą, a niedawno ozdobilismy okna jesiennymi girlandami.

Jeden dzień we wrześniu był jednak dla nas pełen smutku, a nawet łez … pożegnaliśmy wolontariuszkę Paulę, która była z nami przez miesiące … To były bardzo dobre dwa miesiące

A na koniec miesiąca były miłe słowa i mała niespodzianka dla naszych CHŁOPCÓW 🙂

Fot. M.P.; A.Sz-G

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Wyjazd do Warzenka zorganizowany w ramach Projektu „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowany przez Wojewodę Pomorskiego.

Albumy robiliśmy w ramach projektu „Wakacje Kasztanów” współfinansowanego przez Miasto Gdańsk.