Dobrze jest być tam, gdzie Bóg jest wielbiony i gdzie gromadzą się ludzie. Jak się okazuje może to być wszędzie, w małej kaplicy, zwykłym mieszkaniu, na stadionie- lub na Fromborskiej, gdzie mieści się Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II.

 Wczoraj odbyło się wyjątkowe i kameralne wydarzenie. Gościliśmy zespół „God’s Sounds”, nazwa w tłumaczeniu na język polski oznacza- Głos Boga.

Nie był to tylko występ, było to wspólne śpiewanie kolęd, w kameralnym gronie, co przedłużyło radość Świąt Bożego Narodzenia. Czuło się atmosferę wspólnoty, na której tak bardzo nam zależało. Nie zabrakło znanych kolęd, takich jak „Cicha noc”, czy „Wśród nocnej ciszy”.

Jak się okazało, ta niecodzienna inicjatywa młodych, fantastycznych ludzi, bardzo spodobała się Naszym mieszkańcom. Były również krótkie opowieści zespołu, o tym jak zaczęła się ich przyjaźń z Bogiem. Dlaczego to muzyka dla Boga, stała się nie tylko hobby, ale też misją, czymś pierwszym i bardzo ważnym.

Atmosfera była bardzo przyjazna, mieszkańcy ciepło przyjęli zespół. Mieli również życzenia, o zaśpiewanie pięknej, starej kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”. Ponieważ koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, liczymy na kontynuację.

Cytując papieża Franciszka w Evangelii Gaudium  „Jest sprawa żywotną, aby kościół, przyjmując wiernie wzór Mistrza, wychodził dzisiaj głosić Ewangelię wszystkim ludziom, w każdym miejscu, przy każdej okazji, nie zwlekając, bez niechęci i bez obaw.”