Dziś dzień otwarty PGE Areny w Gdańsku Letnicy. Organizatorzy się starali, jak wyszło… można było się samemu przekonać. W przedsięwzięciu tym pomagali także wolontariusze Centrum Wolontariatu Caritas – 2 Gosie, Karolina, Natalia, Damian, Piotrek i Stasiu. Wiedzą jak wygląda praca w Caritas, tym razem mieli okazję zebrać całkiem nowe doświadczenia.

25 kwietnia 2010, Letnica. Już od 9.30 kilkudziesięciu wolontariuszy przygotowywało się do dnia otwartego PGE Areny. Wśród nich byli także wolontariusze Centrum Wolontariatu CARITAS – 2 Gosie, Natalia, Karolina, Damian i Piotrek. Zaczęliśmy od założenia czerwonych koszulek (jakby nie było do podobnych koszulek jesteśmy przywyczajeni:)) i identyfkatorów, by po chwili udać się na zwiedzanie stadionu. Czas minął bardzo szybko i ani się obejrzeliśmy wybiła 11.00 – na tę godzinę zaplanowano początek imprezy.
Do zadań wolontariuszy należało oprowadzenie gości po stadionie, rozdawanie gadżetów i udzielanie informacji. Szybko jednak zakres naszych obowiązków uległ zmianie – nikt bowiem nie spodziewał się takiej ilości gości – z tego, co udało się policzyć na Stadion weszło ponad 21,5 tysiąca ludzi. Na szczęście mieliśmy czas by coś zjeść i skorzystać z atrakcji festynu – największym zainteresowaniem cieszył się dźwig, który wznosił odważnych 60 m ponad ziemię:).
Mimo uporczywego wiatru i wszechobecnego kurzu (zakurzone mieliśmy nawet rzęsy)  humory nas nie opuszczały, a wszystko to za sprawą: kamienia węglowego, „proszę o pomoc w postaci tu naciśnij; ja i on… i stadion też!”, dziwnych dźwięków z umywalni, „znacie drogę?bo my nie” no i oczywiście za sprawą magicznej daty 15 grudnia 2012 🙂 ale o tym, jak to zwykle bywa w CARITAS wiedzą tylko „wtajemniczeni”. 🙂
wolontariuszka Karolina