26.01.2012r. gościliśmy w Zespole Szkół w Starzynie niezwykłego gościa – odwiedziła nas s. Brygida FMM, urodzona w Starzynie, a pracująca na misjach w Chile.

 

Misjonarka przybliżyła nam realia życia ludzi w Chile, opowiadała nam o Indianach Mapuche – ich tradycjach, zwyczajach, strojach. Pokazała nam najpiękniejsze miejsca w Chile,  świat pustyni Atakama, realia tamtejszego szkolnictwa, zagrożenia które niosące ze sobą trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, które kształtują codzienne życie Chilijczyków.

 

Siostra opowiedziała nam w jaki sposób rozdysponowała prezenty – ornaty, stuły, które przekazaliśmy  jej na misje (na poprzednim spotkaniu 26.02.2009r.).

Również zdjęcia do prezentacji multimedialnej, którą nam Siostra pokazała ze swojej działalności misyjnej zrobiła aparatem, który od nas ostatnio otrzymała.

Tym razem obdarowaliśmy Siostrę laptopem, nośnikiem informacji oraz pieniążkami  na zakup rutera (wszystkie pieniądze pochodziły z akacji „Palma dla s. Brygidy FMM”, którą każdego roku organizujemy w naszej szkole i parafii w Starzynie – w tą akcję są bardzo zaangażowane „skrzydlate dzieci”).

Siostra była niezwykle wzruszona i wdzięczna za to, że uczniowie, wolontariusze, nauczyciele, dyrekcja oraz ks. proboszcz troszczą się o misje, misjonarzy, angażują się by pomagać jej zarówno w sposób materialny jak i duchowy w pracy z dziećmi i młodzieżą na misjach.

 

Uczniowie naszej szkoły – w tym „skrzydlaci uczniowie” przekazali swoim chilijskim rówieśnikom pozdrowienia, listy i życzenia na nowy rok szkolny, który rozpoczną po swoich letnich wakacjach (styczeń–luty) 01 marca. Radosne, pełne życzliwości spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem oraz zaproszeniem skierowany przez Pana Dyrektora  do s. Brygidy FMM do ponownego odwiedzenia naszej szkoły za trzy lata. 

 

 

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: M. Jung – Zielke, A. Dettlaff, K. Skwiercz, T. Hochszulc