Sercem grane w Domu Hospicyjnym

Mikołaj Dudkiewicz, jeden z bardziej utalentowanych gitarzystów młodego pokolenia wystąpił w niedzielę 19 czerwca dla chorych i ich rodzin w Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie.

– Uczestniczyłem w raz z rodzina w koncercie Joszko Brody i Dzieci z Brodą w Sopocie i postanowiłem wybrać się z propozycją zagrania koncertu dla chorych i ich rodzin w hospicjum – wyjaśniał swoją obecność i pomysł Mikołaj Dudkiewicz, student II roku gitary klasycznej w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od pomysłu do zrealizowania koncertu minęło kilkadziesiąt godzin. Z wielką przyjemnością gościliśmy w niedzielę 19 czerwca w Domu Hospicyjnym znakomitego gitarzystę, który zagrał utwory ze swojego repertuaru nie tylko perfekcyjnie, ale też pełnym i otwartym sercem.

Mikołaj Dudkiewicz, jest jednym z najbardziej utytułowanych lubelskich gitarzystów.

Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Gdańsku u prof. Jana Paterka i p. Emilii Majewskiej. Jest zdobywcą pierwszych nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych min. w Puławach (2005 r.), Tomaszowie Mazowieckim (2007 r.), Lublinie (2008 r.), Chełmie (2009 r.).

Występował jako solista z orkiestrą lubelską oraz kowieńską na Litwie. W sierpniu 2009 r. odbył tournee po USA dając recitale min. w Ambasadzie RP w Waszyngtonie, Milwaukee (Wisconsin), Minneapolis (Minnesota), Carson City (Nevada), San Francisco (California).