W naszej Świetlicy, tradycyjnie, wraz z nadejściem wiosny (a nawet wcześniej) zaczęliśmy przygotowania do kiermaszu wielkanocnego. Wszyscy mniej lub bardziej zaangażowali się i pomagali w „produkcji” świątecznych dekoracji. Po odrabianiu lekcji nie było więc czasu na gry i zabawy, ale wraz z wychowawcami lepiliśmy baranki z masy solnej, malowaliśmy gipsowe zajączki i marchewki, robiliśmy żonkile (pomysł, który udostępnili nam nasi przyjaciele z „Promyka” – dziękujemy), stroiki oraz palemki wielkanocne. Większość z nas pracowała cały miesiąc by w niedzielę palmową móc zaoferować nasze wyroby. Wszystkim bardzo dziękujemy za hojność.

Za docenienie naszej pracy i dzieła naszych rąk chcielibyśmy szczególnie podziękować siostrze cioci Oli – Pani Kasi – oraz jej współpracownikom z Urzędu Pocztowego nr 44 na Morenie jak również rodzinie i znajomym cioci Asi.

Po kiermaszu musieliśmy zabrać się za wielkie wiosenne porządki. W poniedziałek „odgruzowywaliśmy” i sprzątaliśmy Świetlicę (po kiermaszu było tego sporo), we wtorek było mycie okien oraz wszystkiego co tylko sie dało umyć. Bardzo pomogła nam Pani Aniela – mama naszej Natalii, Pan Sławek oraz Pani Kasia. Na młodzież z naszego Klubu też można było liczyć. Posprzątaliśmy również teren przed naszą Świetlicą. Teraz wszystko lśni 🙂 DZIĘKUJEMY.

W czasie rekolekcji odbył się quiz sprawdzający naszą wiedzę o Świętach Wielkanocnych, quiz pomysłu cioci Asi. Była to okazja do dowiedzenia się wielu świątecznych ciekawostek, do tego rywalizacja i świetna zabawa. Dzisiaj było śniadanie wielkanocne. Wszyscy przynieśliśmy potrawy na wspólny stół, malowaliśmy pisanki, podzieliliśmy się jajkiem, złożyliśmy sobie życzenia. Była to okazja do wspólnego posiedzenia przy stole. Po śniadaniu wszyscy szukaliśmy czekoladowych jajek które Zajączek wielkanocny pochował po całej Świetlicy. Niektórzy znaleźli ich naprawdę dużo … i chętnie podzielili się z innymi. (Dorota Janik)

 

Wesołych Świąt życzą dzieci i kadra wychowawcza Świetlicy „Pod Kasztanem”.