Wraz z wiosną przyszły do naszej świetlicy „Pod Kasztanem” świąteczne porządki i masa rzeczy do zrobienia. Mięliśmy bardzo intensywne zajęcia i rozwijaliśmy swoje umiejętności. Pierwsze dni kwietnia zaczęliśmy od przygotowania do „Akcji Żonkil” – zbierania pieniędzy na Hospicjum w Sopocie. Przygotowaliśmy świeże kwiaty i zbieraliśmy datki pod kościołem Św. Ignacego na Oruni. Mimo iż było zimno i wietrznie akcja zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy.

Równocześnie od początku kwietnia w świetlicy trwały przygotowania do tradycyjnego kiermaszu wielkanocnego. Z panią Ala w ramach zajęć artystycznych z projektu „Wystarczy Chcieć”, który jest współfinansowany przez Miasto Gdańsk. Robiliśmy kurki z tektury i ozdabialiśmy je rożnego rodzaju materiałami. Jak co roku robiliśmy też z gipsu malowane króliczki i baranki z masy solnej. Ciocia Natalia wpadła na pomyśl zrobienia jajek z tektury na patyku przystrojonych za pomocą  bibuły. By zachęcić do przyjścia na nasz kiermasz rozdawaliśmy własnoręcznie robione żonkile. Kiermasz odbył się 17.04.2011 pod Kościołem św. Ignacego na Oruni. Nasz kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem za co bardzo dziękujemy.

Po kiermaszu nadszedł czas na odpoczynek i przygotowania do świat Wielkiej Nocy. Dnia 21.04.2011 odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Przed śniadaniem malowaliśmy pisanki i samodzielnie robiliśmy sałatki na świąteczny stół, a potem wyszliśmy na dwór wykonać świąteczno-wiosenne zadanie. Na śniadanie były pyszne sałatki, tradycyjny żurek z białą kiełbaską oraz wszystko to, co na tradycyjnym wielkanocnym stole powinno się znaleźć. Po posiłku, jak co roku szukaliśmy, ukrytych przez zająca jajek. Najwięcej jajek uzbierała Klaudia, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękoma:)  

A dziś w nagrodę za czynny udział w przygotowaniach do kiermasz wybieramy się do kina na film pt: „Rio”… i to w 3D 🙂 Będzie fajnie 🙂

Pozdrawiamy Kasztany:*:*:*  

Przygotowała Sylwia z Ciocią Wiolą