Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości, zadumy i refleksji…

W dzień Wigilii Bożego Narodzenia już od godz. 9.00 w sopockiej Jadłodajni dla ubogich trwało wspólne świętowanie. Jak co roku gdańska Caritas przygotowała poczęstunek dla osób ubogich, bezdomnych, samotnych.

Z życzeniami do zgromadzonych przybyli m.in. JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, P. Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu oraz Pani Anna Jarosz – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na początku wszyscy razem zaśpiewali kolędę, po której Jego Ekscelencja skierował do zgromadzonych kilka słów. Następnie głos zabrał Pan Prezydent swe serdeczne słowa do zebranych skierował także Ks. Dyrektor Janusz Steć.

Kolejnym punktem spotkania było odczytanie Ewangelii i poświęcenie opłatków. Przy łamaniu się chlebem niektórym łamał się też głos…  

 Po tej części spotkania goście zasiedli do stołów i częstowali się smakołykami przygotowanymi przez kuchnię: był barszcz z  uszkami, łazanki, pierogi z kapustą i grzybami, ryby, sałatki, ciasta…

 W organizację spotkania wigilijnego zaangażowali się wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas – serdecznie dziękujemy!

 Wszystkim, na czas świąt Bożego Narodzenia życzymy radości i czasu na obecność drugiego człowieka.