Na początku grudnia dyrektor Domu Hospicyjnego ks. Tomasz Kosewski wraz z wolontariuszką Panią Barbarą Dettlaff gościli w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej. W nawiązaniu do tradycji tych spotkań pierwsza część dotyczyła książki „Oskar i Pani Róża”, której tytułowy bohater zmaga się z chorobą nowotworową.  W tym cierpieniu wspiera go wolontariuszka Pani Róża.

Po lekturze tej książki uczniom nasunęły się pytania dotyczące hospicjum, wolontariatu czy cierpienia.  Przedstawiciele naszej placówki starali się na wszystkie z nich odpowiedzieć uczniom, przybliżając idee opieki hospicyjnej w ogóle, jak i opisać działalność naszej placówki, szczególnie wolontariatu.

Częścią tego niezwykłego spotkania było również podsumowanie ubiegłorocznych warsztatów komiksowych, podczas których uczniowie stworzyli obrazkową wersję książki Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i Templariusze”. Dzieci wraz z rodzicami oraz koordynatorem tego projektu, Panią Beatą Rossa – Stopczyńską, podjęły decyzję o przekazaniu dochodów ze sprzedaży komiksu na rzecz naszej placówki. Darowiznę w wysokości 2060zł na ręce ks. Tomasza Kosewskiego przekazała Pani Dagmara Leszczewicz, przedstawicielka Rady Rodziców.

Dziękujemy Dyrekcji Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, rodzicom oraz przede wszystkim uczniom za wsparcie naszej placówki.