We wtorek w Centrum Caritas na Dolnej wiele się działo…

Dzieci z „Klubu Malucha” wraz z rodzicami malowały pierniki. Pachniało skórką pomarańczową, a rączki kleiły się od lukru. Przy malowaniu bombek również było wiele radości, bombki zostały pięknie obsypane brokatem. Choinka w Naszym Centrum Caritas została cudownie ubrana w bombki wykonane przez Klub Malucha. Świetlica także wykonała piękne papierowe ozdoby, a Starsza młodzież przygotowała łańcuchy. Jedna z Pań wykonała na szydełku śliczne białe aniołki.

Na placu przed dawna Fabryką karabinów przy ul. Łąkowej stanęła choinka przyozdobiona bombkami w formie sześcianu, które wykonali: Klub Malucha, Świetlica oraz Starsza młodzież. Centrum Caritas przygotowało dla wszystkich gości smakołyki w postaci pasztecików, pierników, cukierków. Wolontariusze częstowali gości, pyszną czekoladą, herbatą oraz barszczem. Pod choinką czekał na dzieci i dorosłych Św. Mikołaj. Między gośćmi „fruwał” aniołek rozdając opłatek, sianko i słowa Ewangelii. Wielkim powodzeniem cieszyła się „Loteria świąteczna”. Był pokaz miotaczy ogniem, co robiło ogromne wrażenie na publiczności oraz występy taneczne.

Po tym spotkaniu wszyscy zebraliśmy się w Centrum Caritas na spotkaniu opłatkowym na którym zaszczycili nas swoją obecnością obaj dyrektorzy. Śpiewaliśmy kolędy, zostały wręczone prezenty dla dzieci ze świetlicy i Klubu malucha oraz dla Starszej młodzieży. Był to dzień pełen świątecznej radosci i Bożej miłości.