W czwartek 20 grudnia członkowie Parafialnego Zespołu Caritas z parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku we współpracy z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas zorganizowali spotkanie opłatkowe dla osób ubogich i samotnych.

Udział w spotkaniu wzięło 60 podopiecznych Caritas Puck, 14 wolontariuszy PZC, 4 wolontariuszy SKC oraz ks. Proboszcz. W przygotowaniu Wigilii pomogli również mieszkańcy Pucka. Pięć osób przyniosło dary na Wieczerzę Wigilijną. Do akcji włączyli się również: Reprezentacyjna Orkiestra Ziemi Puckiej, Młodzież z Puckich Gimnazjum, Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego oraz Małgorzata Prange – mieszkanka Pucka. Wszystkie potrawy na Wigilię przygotowała pani Stefania Kardaś – wolontariuszka PZC.

Spotkanie opłatkowe to kolejna już wspólna inicjatywa przygotowana przez młodzież i seniorów z Pucka, uczestniczących w realizowanym przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej projekcie pn. „Razem mamy więcej – czyli międzypokoleniowa aktywność na rzecz osób starszych” (projekt współfinansowany ze środków MPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013).