W dniach 6-7.11.2018 trzydziestoosobowa grupa wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas wzięła udział w dwudniowym szkoleniu III stopnia w Warzenku. Wśród uczestników byli uczniowie SP nr 1 i SP nr 86 w Gdańsku, SP nr 2 w Żukowie, SP w Leźnie oraz IX LO w Gdyni. Szkolenie pod hasłem „Widzę więcej, patrzę sercem…”  zostało zorganizowane w ramach projektu DOBRY PROFIL – wspólfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Podczas dwudniowego spotkania uczyliśmy się rozpoznawać potrzeby innych, wczuwać się w ich sytuację, żeby lepiej zrozumieć co czują oraz uświadomić sobie trudnosci, z jakimi borykają się na co dzień. To wszystko po to, żeby lepiej ich zrozumieć, a co za tym idzie – wiedzieć jak im pomóć.

W ramach szkolenia uczestniczyliśmy również w spoktaniu z panią prawnik Anną Hoczyk, która opowiedziała nam m. in. o skutkach nieprzestrzegania prawa oraz sposobach przeciwdzialania przestępczości.

Wolne chwile niektórzy uczestnicy wykorzystywali na robienie szalików na naszą świąteczna akcję – co widać na załączonych zdjęciach.