20 czerwca w Łapinie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego, w całości wymyślonego i zorganizowanego przy dużym udziale przez uczestniczkę pracowni ceramicznej, Małgorzatę Lewandowską, a poświęconego IKONIE. Niezależne jury najwyżej oceniło pracę Krzysztofa Zaimy z WTZ Łapino, przedstawiającą Chrystusa Pantokratora, kolejne miejsca natomiast zajęli Łukasz Jeliński z WTZ Żagiel fundacji Sprawni Inaczej za również klasyczne w treści przedstawienie Hodegetrii, Piotr Delążek z WTZ w Tczewie (PSOUU) za pracę Jezus Chrystus oraz Grzegorz Zubowicz z Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku za miniaturową pracę na korze, również obrazującą Chrystusa. Wyróżnienia otrzymali natomiast Artur Limberger i Michał Krawczyk z WTZ Żagiel (która to placówka tym samym bezapelacyjnie zwyciężyła w nieformalnej klasyfikacji drużynowej – gratulujemy!), Mirella Szarmach z WTZ Krzywe Koło oraz, last but not least, Natalia Kuna z klasy Vd Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.
Po odczytaniu wyników i rozdaniu nagród, podczas którego nie zabrakło dodatkowych i niebanalnych atrakcji, goście oddali się kontemplacji pokonkursowej ekspozycji, biorąc dodatkowo udział w loterii fantowej (wszystkie losy wygrywały!).
Małgorzata zapowiada, że nie spocznie na laurach po tak udanym i szeroko reprezentowanym konkursie i już bierze się za przygotowywanie następnego…