Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Ważymy Dobro!

W miejscach wypisanych na plakacie stanęły kontenery, do których można wrzucać makulaturę.

Akcja trawa do 31.05.2019r.

Kogo wspieramy? Wojtka i Mikołaja! Więcej o tym poniżej.

 

Zdecydowaliśmy się wesprzeć w ramach akcji dwóch chłopców – Wojtka i Mikołaja – którzy potrzebują pieniędzy na rehabilitację i leczenie. Obaj chłopcy związani są
z naszymi Szkolnymi Kołami Caritas. Pojawili się na naszej drodze niezależnie od siebie w ciągu ostatniego roku.

Mikołaj ma 10 lat. Przed rokiem zdiagnozowano u niego guza mózgu. Z dnia na dzień życie jego
i jego rodziny wywróciło się do góry nogami. 5 lutego ubiegłego roku przeszedł operację. Aktualnie jest w połowie terapii chemii podtrzymującej. Jednocześnie codziennie jest rehabilitowany. Rehabilitacja jest konieczna, ponieważ po operacji były komplikacje. Powikłania po operacji to m.in. zaburzenie wzroku, koordynacji ruchowej i niedowład ręki. Tylko stała, codzienna rehabilitacja daje większą szansę powrotu do sprawności ruchowej.

Wojtek to zupełnie inna historia. Urodził się w grudniu 2016 roku. Okazało się, że choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną jaką jest Zespół TAR. Zespół ten cechuje małopłytkowość, w echo serca ASD, szpotawość obu kolan, aplazja obu kości promieniowych oraz arachnodaktylia obu dłoni. To schorzenie występuje raz na pół miliona urodzeń i oznacza m.in. brak części kości rąk. Tylko specjalistyczna i skomplikowana operacja obu rąk i nóg daje dziecku nadzieję na odzyskanie sprawności. Wszystko jest na dobrej drodze, bo Wojtek został zakwalifikowany do operacji, która planowana jest w sierpniu 2019 roku.