Tuż przed świętami Wielkanocnymi odwiedziliśmy na Żuławach dwie szkoły, w których uczą się stypendyści SKRZYDEŁ z Carrefour.

W Zespole Szkół w Suchym Dębie uczestniczyliśmy w przedstawieniu nawiązującej do tematyki męki Pańskiej. Dodajmy, że przedstawienie to w ubiegłą sobotę zostało wyróżnione na gminnym konkursie. Dwa tygodnie prób i taki sukces, gratulujemy.

Zaś w Grabinie Zameczku odwiedziliśmy wraz z Olą, Laurą, Emilią i Martą – stypendystkami SKRZYDEŁ – 82 letnią Panią Wiesławę, której zanieśliśmy świąteczną paczkę wraz z życzeniami. Dzieci z tej szkoły same ogłosiły zbiórkę, przygotowały paczkę i ją przekazały. Pani Wiesława jest osobą samotną, nie ma już nikogo bliskiego i jak podkreślała wielokrotnie „nigdy jej jeszcze taka niespodzianka nie spotkała”. Mieszka ona  blisko szkoły i obiecaliśmy jej, że niedługo do niej wrócimy z kolejną niespodzianką. Nie lada atrakcją dla wszystkich, których dziś odwiedziliśmy był Wartburg, którym podróżowaliśmy po Żuławach, na które z pewnością warto wracać.