W środę 2 października o godz. 14:00 w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II odbyły się „Warsztaty wiedzy o Wielkiej Brytanii”.

To już drugie tego typu zajęcia zorganizowane dla naszych seniorów przez Panią Agatę Biernacką z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, w ramach zajęć edukacyjnych dla najstarszych „Świat dla Seniorów”.

Podczas prezentacji multimedialnej dotyczącej Wielkiej Brytanii seniorzy mieli okazję zapoznać się między innymi z symbolami narodowymi kraju, jego geografią, historią, tradycjami kulinarnymi, zabytkami, oraz znanymi postaciami ze świata polityki, filmu, nauki i muzyki. Mieszkańcy mieli również okazję posłuchać utworów zespołów takich jak The Rolling Stones oraz the Bee Gees.

W miłej atmosferze spędziliśmy 1,5 godziny warsztatów. Na wykład przybyła spora grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, na którym zostanie przedstawione kolejne państwo wybrane przez naszych seniorów. Wykład odbędzie się już wkrótce, już dzisiaj zapraszamy na to interesujące wydarzenie wszystkich zainteresowanych.