W środę 4 lutego odbyły się WARSZTATY SZTUK WSZELAKICH, czyli pierwsza inicjatywa rumskiej grupy młodych liderów uczestniczących w projekcie Fundacji TESCO DZIECIOM realizowanej przez Centrum Wolontariatu Caritas.

Była to pierwsza okazja dla młodych wolontariuszy na sprawdzenie się w działaniu. Przygotowania do organizacji imprezy trwały już od dłuższego czasu. W końcu nadszedł ten dzień i o godz. 9.00 wyruszyliśmy z Rumi do ośrodka szkoleniowo-kolonijnego w Warzenku koła Gdańska, gdzie już czekały na nas dzieci przebywające tam na zimowisku zorganizowanym przez Caritas. Wiedziały, że przygotowaliśmy dla nich coś specjalnego.

Po powitaniu i przedstawieniu całej naszej grupy zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy. Każde z dzieci otrzymało kartę zadań. Do zaliczenia mieli 10 przygotowanych przez nas stanowisk związanych z różnymi umiejętnościami. Zadania były różne – plastyczne, taneczne, wymagające sprawności manualnej, wyobraźni, trochę wiedzy… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Za zaliczenie wszystkich stanowisk uczestnicy otrzymywali dyplom i nagrodę niespodziankę, którą sami sobie losowali.

Na zakończenie w podziękowaniu za wspaniałą zabawę, na dzieci czekały dodatkowe atrakcje – wata cukrowa i zwierzątka z baloników.