Wczoraj ekipa około trzydziestu naszych wolontariuszy wzięła udział w warsztatach mydlarskich zorganizowanych w siedzibie SPiR-u (czyli Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji) które mieści się po sąsiedzku przy ul. Batorego 12 we Wrzeszczu. Dowiedzieliśmy się jak powstaje mydło – a co ważniejsze każdy z nas mógł samodzielnie przygotować swój własny produkt. Można było wybierać zapachy, kolory, dodatki… Rewelacja! Pod okiem ekspertów stworzyliśmy prawdziwe „Mydła dla wrażliwych ludzi”.

Warsztaty przygotowały i poprowadziły dla nas uczestniczki pilotażowego programu pt. „Pomagamy pracować. Przedsiębiorcze Osiedle Sitowie”, którego celem jest aktywizacja zawodowa i integracja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem bądź wykluczonych będących jednocześnie mieszkańcami Osiedla Sitowie. Program realizowany jest przy wsparciu Grupy LOTOS S.A. i we współpracy Gdańską Spółdzielnią Socjalną, Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości i Rehabilitacji i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Serdecznie dziękujemy naszej ekipie ekspertów – czyli Pani Beacie, Pani Dorocie i Pani Agnieszce, które wprowadziły nas w tajniki sztuki mydlarskiej.