Od października 2012 r.  Dom Samotnej Matki w Matemblewie stał się jedną z placówek Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Na co dzień mieszka w Domu 14 Mam ze swoimi dziećmi. Centrum Wolonatariatu zostało poproszone o przygotowanie warsztatów dla domowniczek. Zaproszenie przyjęliśmy i dziś, pod czujnym okiem Natalii (ekspertki od igły i nitki) odbyły się warsztaty z przygotowywanie filcowych broszek. Mamy miały czas by się zrelaksować, nauczyć czegoś nowego a nasze trzy wolontariuszki – Nicola, Klaudia i Emila przejęły opiekę nad dziećmi.

Szybko zostały nazwane przez 3 letniego Kacpra Colą, Dią i Milą ale nic nie szkodzi. Dla wolontariuszek było to nowe doświadczenie a dla Mam odskocznia od codziennych obowiązków. Może to nie ostatnie nasze warsztaty w Matemblewie…

 

Dziękujemy Siostrom za gościnę, Natalii za poprowadzenie warsztatów, Klaudii, Emilii i Nicoli za chęć pomocy i poświęcony wolny czas.

 

Zachęcamy także inne placówki Caritas do odwiedzenia Matemblewa z pomysłem na ciekawe warsztaty dla mieszkających tam Mam.