W dniu 14 Lutego 2015 roku odbyły się w Rumi kolejne Warsztaty artystyczne zorganizowane przez członków Parafialnego Zespołu Caritas z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. Dzieci przy współpracy z rodzinami wykonały piękne ramki na zdjęcia w postaci bałwanków. Praca była  ciekawa, przysporzyła wiele radości. Elementy tworzące bałwanka były przygotowane, tylko trzeba było je wyciąć i przykleić w odpowiedni sposób, często niezbędna była pomoc rodzica czuwającego, aby bałwanek miał wszystkie części na swoim miejscu – było przy tym wiele śmiechu, bowiem młodsze dzieci radośnie przyklejały elementy do ramki tworząc swoje „arcydzieła”. Był to bardzo dobry czas wspólnej zabawy i pracy dzieci wraz z rodzicami. Natomiast 16 lutego spotkaliśmy się aby utrwalić znane i nowe tańce. Przy okazji dzieci wykonały papierowy serwetnik w kształcie słonia.

Kilka dni wcześniej z okazji kończącego się karnawału zorganizowaliśmy w Domu Kultury w Rumi przy ul. Mickiewicza bal karnawałowy. W prowadzenie balu zaangażowali się uczestnicy naszych Warsztatów Artystycznych – dorośli i dzieci. Wszyscy przebrani byli w barwne stroje.

Na balu były przeróżne tańce, sztuczki magiczne oraz konkursy z nagrodami. Wybrano króla i królową balu oraz odbył się konkurs na najlepiej tańczących. Zabawa była bardzo udana!