WakacjeWspólnotaWolontariat.caritas.pl, czyli Święto Wolontariatu na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku 🤩.

Zapraszamy 4 sierpnia, nasz miejsce to PRZYSTANEK RÓWNOŚĆ !

(Skwer Heweliusza, przy ulicy Rajskiej)

Scena 13.00-20.00

– NSC (North Style Crew) – Freestyle Football 

Grupa zajmująca się sztuką zwaną Freestyle Football, czyli profesjonalnymi pokazami trików piłkarskich. Duet tworzą Paweł Wysiecki i Dawid Zborała. Ich występy to również interakcja z publicznością, gdzie każdy może nauczyć się podstawowych kombinacji z piłką nożną.

Felipe Alvarado

Saksofonista pochodzenia kubańskiego, mieszkający w Polsce od wielu lat. Podczas pokazów prezentuje zarówno gorące, latynoskie rytmy jak i melodie bardziej tradycyjne. Poza zamiłowaniem do saksofony, jest również utalnetowanym wokalistą, giatrzystą oraz DJ’em, W trakcie jego występów nie brakuje elementow tańca. Jego muzyka kreuje wrażenia, które pozostają w pamięci.

-zGODa

Trio powstałe wskutek chęci zmiany wizerunku muzyki chrześcijańskiej. Jest to nowoczesne brzmienie z dobrym przekazem. Prawdziwie zakręcone połączenie jazz’ującego wokalu (Jagoda “Goda” Wojciechowska), energetycznego DJ’a (Jakub “Fnuky” Hinc) oraz młodzieńczego groove’u perkusyjnego (Jan Hinc).

-Edzio Rap

Raper, freestylowiec, tiktoker, influencer. Dwukrotny mistrz Polski we freestyle’u, jako pierwszy zawodnik w Polsce obronił pas mistrza Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Najpopularniejszy polski raper na tiktoku. Ma na koncie 5 studyjnych albumów. Słynie ze swoich umiejętności freestylowych, kultury słowa oraz charyzmy, dzięki którym dociera do odbiorców poza środowiskiem rapowym, co wyróżnia go od pozostałych artystów tego gatunku. Ma na koncie setki koncertów, występów, pokazów, akcji charytatywnych oraz profilaktycznych. Kieruje się wartościami i te same wartości przez swoją twórczość stara się przekazywać ludziom.

-Projekt – Laudato Si – w trosce o wspólny dom

Projekt powstał w myśl encykliki Laudato Si, która jest drugą encykliką papieża Franciszka. Założeniem projektu jest edukacja wspólnot Caritas w zakresie przeciwdziałania nadkonsumpcji w dążeniu do gospodarki o obiegu zamkniętym, edukacji, promocji zdrowia i promowania poprawnych postaw społecznych wobec zmian w klimacie. Planowane działania z zakresu edukacji ekologicznej to krok w stronę podejmowania świadomiej odpowiedzialności Caritas Archidiecezji Gdańskiej za wychowanie, podnoszenie świadomości młodych osób oraz doskonalenie jakości kształcenia pozaformalnego.

 

Wydarzenie poprowadzi:

K&S – Jakub Hinc i Szczepan Babiuch

Duet konferansjersko-dj’ski. Posiadają kilkunastoletnie doświadczenie wspólnego prowadzenia niezliczonej ilości eventów dla różnorodnych odbiorców. Na scenie Jarmarku pojawią się po raz trzeci. To co stanowi o ich sile, to elastyczność, kreatywność, integracja, wysoka klasa i zaskakujące zwroty akcji z publicznością.

 

Miasteczko Caritas – strefa aktywności – działania – relaksu

– Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej,

– Laudato Si – Caritas Polska,

– przedstawiciele Europejskiego Korpus Solidarności działający z Gdańską Caritas.

– Dzienny Dom Seniora Wigor z Gdańska,

-Morski Instytut Edukacyjny oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej,

-Strefa Kids.

 

👉 Wydarzenie organizowane przez Archidiecezja Gdańska, Bazylikę Mariacką w Gdańsku oraz Gdańską Caritas.

📌 Działanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego
Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Zaloguj się z nami do rzeczywistości !