Wraz z końcem sierpnia kończymy realizację projektu „Wakacje seniora” finansowanego ze środków Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego. Wczoraj wybraliśmy się na ostatnią wycieczkę zorganizowaną przez wolontariuszy. Tym razem naszym celem było odwiedzenie terenów byłej Stoczni Gdańskiej. Pojechaliśmy tam,  korzystając z „Subiektywnej Linii Autobusowej”, zabytkowego autobusu marki Jelcz popularnie nazywanego „ogórkiem”. Naszym przewodnikiem podczas tego powrotu do przeszłości był pan Jan Kryger – dawny pracownik Stoczni Gdańskiej, który chętnie dzielił się z nami swoimi wspomnieniami.

 

Po zakończeniu zwiedzania wróciliśmy na Jesionową, gdzie czekał już na nas rozpalony grill i pyszne kiełbaski przygotowane przez jednego z wolontariuszy. Tego nam było trzeba! J Szybko zabraliśmy się za przygotowywane szaszłyków i innych smakołyków, które błyskawicznie znikały z naszych talerzy. Na deser były jeszcze banany z czekoladą, no i obowiązkowo kawa i ciasto. Siedząc w ogródku wspominaliśmy wszystkie wspólne wyjścia w ramach projektu. Okazało się, że pomysł na projekt „Wakacje seniora” okazał się strzałem w dziesiątkę! Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z nadzieją czekająca kontynuację.

 

Dotację na projekt „Wakacje seniora” otrzymaliśmy z Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego, który jest  finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu  „Wsparcie instytucji ekonomii społecznej na podstawie doświadczeń polsko-szkockich” realizowanego przez Stowarzyszenie Morena.